Jak vybrat matraci ?

 

 

Spánek. Jedna z nejdůležitějších činností našeho života. A ne nadarmo se říká, že spánkem strávíme téměř třetinu života. A proto je třeba výběr matrace brát zodpovědně, ať si můžeme nabrat sílu, pozitivní energii a co nejvíce si zpříjemnit ty zbylé dvě třetiny života. V první řadě si pojďme zodpovědět otázku, pro koho je vhodná měkká matrace a pro koho se více hodí klasický tvrdý futon.

V případě, že dáváte přednost měkké matraci, je třeba mít pevná a nebolavá záda. Je to dáno procesem, kterým si během spánku projde zádové svalstvo. Na měkké matraci se zádové svalstvo zcela uvolní, šlachy ochabnou a tělo se momentálně nachází v takzvané pasivní relaxaci. Po takové formě odpočinku se doporučuje několika minutový ranní strečink a ideálně začít den aktivně.

Zato japonské futony, tedy tvrdé přírodní matrace, na nichž vaše šlachy zůstanou po celou dobu odpočinku mírně napnuté a uvolní se pouze svaly. Tímto způsobem tělu dopřejete aktivní relaxaci. Japonský futon se umí perfektně přizpůsobit vašemu tělu a po ránu se cítíte svěží a odpočatí. Z počátku může dojít v některých případech k otlačení svalů, ale tento stav po krátké době 1-2 dnů užívání zcela zmizí a lze tomu zcela předejít volbou ideální tvrdosti matrace. O stupních tvrdosti japonských futonů se dočtete dále v článku. Futon je vhodný i pro alergiky, a to díky rounům z přírodních vláken, která mají oproti běžné matraci až 5x vyšší absorpční schopnost. Vaše tělo spí v příjemně suchém prostředí.

Stupně tvrdosti:

Pomohou vám zvolit optimální tvrdost futonu. Každý futon je označen stupněm tvrdosti. Stupně tvrdosti značíme od 1-5 s tím, že 1 jsou ty nejměkčí a 5 jsou naopak ty nejtvrdší.

 

Nejtvrdší futon

Tvrdost těchto futonů bývá ovlivněna přídavky kokosových vláken, jedná se o jedny z tvrdších futonů. Doporučujeme futon Matrace kokos a zdravé matrace len a kokos.

 

Tvrdý futon

Zároveň nejlevnější futon. Složené z čisté bavlny.

 

Středně tvrdý futon

Velmi kvalitní verze futonů. Vhodné prakticky pro každého uživatele. Doporučujeme futony Matrace molitan kokos a Matrace s kokosovým vláknem. 

 

Změkčený futon

Verze futonu za příznivou cenu. Vhodné pro mladé lidi a studenty. Doporučujeme futony Matrace latex.

 

Nejměkčí futon

Jedná se o nejměkčí a nejkomfortnější futony, které nabízejí maximální pohodlí. Vhodné pro ženy, děti a starší lidi. Doporučujeme futony Matrace z koňských žíní, Přírodní matrace koňské žíně.


Vyhledávání